שאלת את עצמך פעם: "מי מנהל אותי? אני או השדונים שלי?"

האם אני מונע/עת מתוך הקשבה לקולות הפנימיים שאומרים לי: "אתה לא שווה!" מה שיש לו שווה יותר ממה שיש לי!" אל תנסי כי אם תנסי – תיכשלי!" "זה לא בסדר/ זה לא מספיק טוב!!" "אין לי זמן לזה עכשיו…..יש דברים הרבה יותר חשובים לעשות…באיזו זכות את לוקחת זמן לעצמך???" וכמנהל? האם אני מונע/ת מהקולות שאומרים לי "לקחת על עצמך משימה גדולה עליך" "הצוות לא מעריך אותי" "אני מרגיש אבוד בארגון..".

כל הקולות האלו, ועוד רבים שאנחנו שומעים בתוך עצמנו – מונעים מאתנו חופש בחירה אמיתי. אלו קולותיהם של "השדונים" הערמומיים שבתוכנו, הנובעים מרגשות, תפיסות עולם ומנגנוני הגנה שהפכו לדפוסים מקובעים, המנסים לגונן עלינו אבל למעשה חוסמים את ההתפתחות האישית ואת היכולת להאמין בכוחות הנפש שלנו ולפעול על פיהם.

 

"ארץ יצורי הנפש" היא שפה רגשית ייחודית, שפיתחה אפרת מעיין, פסיכולוגית קלינית,  במשך שנים של ניסיון קליני מתוך עבודה טיפולית פרטנית וקבוצתית עם מגוון גילאים. שפה זו מאפשרת גיבוש והעצמה לצוות, כלים ייחודיים לפתרון בעיות ושיפור מערכות יחסים בצוות, זיהוי ועידוד חוזקות ומשאבים משותפים של הצוות או קבוצת העבודה וגם אצל כל עובד, זיהוי חסמים וקשיים המונעים העובד להביא את המיטב שבו לחברה ועוד

 

השפה מיוצגת על ידי קלפים טיפוליים של שדונים וכוחות קסם – קלפים ייחודיים המעודדים מודעות עצמית, שיתוף ברגשות, הגדרת תוכנית עבודה . הכרות עם כלי זה, מאפשרת לצאת למסע מרתק להשכנת שלום פנימי, הרחבת החופש האישי, הרחבת חופש הפעולה בתוך צוות, יכולת הבחירה והיכולת להכיל ניגודים.

סדנת הכרות  "המסע לארץ יצורי הנפש "

הסדנא תעניק הזדמנות ללמוד את השימוש בשפה ייחודית זו, בקלפי "ארץ יצורי הנפש" המבוססים עליה ובטכניקות ייחודיות מתוך ההתנסות האישית של הכרות ודיאלוג עם השדונים והכוחות שלנו, נלמד התערבויות שונות שניתן לשלבן בתהליך האימון וייעוץ עם מגוון גילאים, וטכניקות ליציאה ממצב של תקיעות בתהליך הן באופן אישי והן צוותי. כמו כן, יושם דגש על כלים להעצמת החוסן הנפשי, חיזוק המשאבים הרגשיים ויכולת ההתמודדות עם מצבי לחץ, איום ומצוקה.

הסדנא כוללת שימוש בקלפים, טכניקות גוף-נפש, הבעה יצירתית בציור, כתיבה ודרמה.

מנהלי משאבי אנוש, מנהלי פיתוח ארגוני, יועצים/ות ארגונית וכל מי שעוסק/ת בפיתוח אנשים וצוותים, אני מזמינה אתכם לקחת חלק בסדנה התנסותית חוויתית ומרגשת, הן עבור התפתחותכם האישית והן כבחינה של הכלי ושפה להמשך עבודה בתוך הארגון.

בקרוב הסדנאות והקורסים הבאים: