מסע ל"ארץ יצורי הנפש"
סדנת הכרות למטפלים, מאמנים, יועצות ומחנכים

אפרת מעיין, פסיכולוגית קלינית, מטפלת בעזרת בעלי חיים ופסיכותרפיסטית יונגיאנית

בכל אחד מאיתנו מסתתרים "שדונים" המשפיעים על רגשותינו, קריאת המציאות שלנו, והתנהגותנו. לדוגמא: "שדון הפחד" שמונע להעז להתנסות ולפרוץ מחסומים, "שדון הביקורת" שמפעיל שיפוטיות פנימית פוצעת ואכזרית לפעמים, "שדון ההקטנה העצמית" שמוביל אותנו לא להאמין ביכולותינו וכישורינו, "שדון העשייה– אדון אין-זמן" שגורם לנו לרוץ מסביב לזנב של עצמנו בלי יכולת לעצור ולהירגע….

כל עוד השדונים סמויים מהעין – הם מנהלים את רגשותינו והתנהגותנו "מהמחתרת". אולם כאשר אנחנו לומדים לגלות אותם: לזהותם וליצור איתם דיאלוג, להבין מה הדרישות שלהם מאיתנו ולפתח דרכים להתיידד איתם או לשלוט בהם – אנו רוכשים מפתח רב עוצמה לשינוי וחופש פנימי

 

תהליך זה יכול לסייע להתמיר כוחות נפשיים מעכבי צמיחה,  ולהפכם ל "כוחות הקסם של הלב":

 בכל אחד מאיתנו חבוי שלל גדול של כוחות נפשיים של צמיחה, ריפוי והתפתחות. לדוגמא:

"הכח להמציא וליצור","הכח להיות מלך ולא קורבן", "כח הסבלנות",  "הכח להתאושש אחרי משבר" "כח היוזמה" ועוד..

פעמים רבות הגישה אל כוחות אלו חסומה מסיבות שונות. לעיתים אנו מכירים טוב יותר את השדונים בנפשנו ופחות מודעים לכוחותינו החיוביים…. ההכרות עם "כוחות הקסם" היא כלי נפלא להעצמה, לשיקום הביטחון והדימוי העצמי, המעודד בקרה ווויסות (כוחות האגו), ואת היכולת להשתמש במשאבים נפשיים. המפגש המודע עם השדונים וכוחות הקסם – משפר את היכולת ליצור דיאלוג בין קולות פנימיים שונים, לשיתוף ועיבוד רגשי, להגברת המודעות העצמית, והעצמת החוסן הנפשי.

הסדנא תעניק הזדמנות ללמוד את השימוש בשפה ייחודית זו, בקלפי "ארץ יצורי הנפש" ובספר "המסע לשדונזיה". מתוך ההתנסות האישית של הכרות ודיאלוג עם השדונים והכוחות שלנו, נלמד התערבויות שונות המתאימות לטיפול פרטני וקבוצתי, לייעוץ, אימון והנחייה.

הסדנא כוללת שימוש בקלפים, דמיון מודרך, הבעה יצירתית, כתיבה והדגמות.  כמו כן יוצגו דוגמאות מרתקות מטיפול קבוצתי ופרטני בעזרת "ארץ יצורי הנפש", עם ילדים ומתבגרים הסובלים מבעיות קשב, ליקויי למידה, קשיים רגשיים והתנהגותיים ועם מבוגרים במשברי חיים והתמכרויות.

סדנא זו מתאימה גם לגיבוש צוות, פתיחה ו/או סיכום שנה, העשרה של ארגז הכלים המקצועי והרחבת מרחבי חקירה פנימיים.

* משך הסדנא המומלץ לסדנת עומק: 4 שעות (ניתן לקצר בהתאם לזמנים האפשריים לצוות)

בקרוב הסדנאות והקורסים הבאים: